Toprak Mahsulleri Ofisi’nden flaş açıklama

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), besici ve yetiştiricilere ve yem fabrikalarına yönelik olarak arka satışına başlanıldığını duyurdu.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nden flaş açıklama

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nin resmi sitesinde yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kuruluşumuz 05 Temmuz 2021 tarihi itibarı ile 1.950 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili olarak BESİCİ VE YETİŞTİRİCİLERİMİZE ve YEM FABRİKALARINA yönelik olarak arpa satışlarına başlamıştır.

Arpa satışlarımız için başvurular liman işyerlerimizden yapılacak satışlarda “ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU” ve “YEM FABRİKALARI ELEKTRONİK SATIŞ PLATFORMU” üzerinden iç merkezlerdeki stoklarımız için TMO ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ kanalıyla 05 Temmuz 2021 – 12 Temmuz 2021 (dahil) tarihleri arasında alınacaktır.

Tahsis sonuçlarının açıklanmasını müteakip satışı yapılan arpa stokları için para yatırma süresi 30 Temmuz 2021, ürün teslimleri 15 Ağustos 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Kuruluşumuzca piyasalar yakından takip edilmekte olup görev alanına giren ürünlerde stokların takviyesi ve kullanıcılarına yönelik uygun fiyatla hammadde tedarikine devam edilecek, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde piyasa istikrarı temin edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”