TMO’dan indirimli buğday satışı açıklaması!

Toprak Mahsulleri Ofisi, ucuz un taahhüdünde bulunan un fabrikalarına satacağı buğday miktarını artırdı.

TMO’dan indirimli buğday satışı açıklaması!

TMO, Kasım ayında un sektörüne yönelik satışa açtığı ekmeklik buğday satış miktarını artırdığını duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “TMO’nun Kasım ayınnda un sektörüne yönelik satışa açmış olduğu ekmeklik buğday stokuna 100 bin ton daha ekmeklik buğday ilave edilmiştir” denildi. 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “2021 Kasım ayında un sektörüne yönelik olarak satışa açılan 416 bin ton buğday stokuna 100 bin ton daha ekmeklik buğday stoku eklenerek Kasım ayı için un sektörüne yönelik satışa açılan ekmeklik buğday stoku 516 bin tona yükseltilmiştir.

Un fabrikalarının vereceği un taahhüt fiyatları ve buna bağlı olarak yapılacak tahsis miktarları satışa açılan stoklarla sınırlı olmak kaydıyla aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Kasım ayı un taahhüt fiyatlarına göre:

185 TL ve altında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 60’ına kadar,

186-190 TL aralığında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 50’sinekadar,

191-195 TL aralığında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 40’ına kadar,

196-200 TL aralığında fiyat verenlere aylık fiili tüketimlerinin % 20’sine kadar tahsis yapılacaktır.

200 TL’nin üzerinde fiyat verenlere tahsis yapılmayacaktır.

TMO Elektronik Satış Platformu üzerinden PEŞİN un taahhüt fiyatı vermeyen ve Kasım ayı ekmeklik un fiyatını 200 TL/Çuval’ın üstünde taahhüt eden un fabrikalarına tahsis yapılmayacaktır. Firmalar satışa sundukları ekmeklik buğday unlarının tamamını azami olarak taahhüt ettikleri fiyatlardan satacaklardır.

Arpa, buğday ve mısır satışlarımız için başvuru süresi uzatılarak 18.11.2021(dahil) tarihi olarak yeniden belirlenmiştir. Firmalar bu tarihe kadar yeni taahhüt girebilecek veya daha önce Kasım ayı için girdikleri taahhütlerini revize edebileceklerdir.

TARIMDANHABER

IBAKTECH
SARMAŞIK MAKİNE