TFF Başkanı Balcı ve İFO Başkanı Çetin, bir araya geldi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu (TFF) Başkanı Halil İbrahim Balcı, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı'nın kızı Sümeyye'nin düğün törenine katıldı. Balcı, törenin ardından İstanbul Fırıncılar Odası (İFO) Başkanı Erdoğan Çetin'le bir araya geldi.

TFF Başkanı Balcı ve İFO Başkanı Çetin, bir araya geldi

İzmit Sekapark’ta düzenlenen düğün töreninin ardından bir araya gelen Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ve İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, sektörün içinde bulunduğu sorunları başbaşa görüşme fırsatı buldular.

Küresel çapta yaşanan kuraklıktan dolayı buğdayda yaşanan rekolte düşüklüğüne bağlı olarak artan un fiyatlarının sektöre büyük sıkıntılar yaşartırken, özellikle İstanbul’da faaliyet gösteren fırıncılar, ekmek fiyatlarının artırılmasından yana olduklarını dile getiriyor.

ÇÖZÜME DAİR FİKİR BİRLİĞİNE VARILDI

Yaşanan tüm bu olumsuzların masaya yatırıldığı görüşmeye ilişkin Ekmeğin Sesi’ne özel bir açıklama yapan İFO Başkanı Erdoğan Çetin, başta İstanbul olmak üzere, Türkiye genelinde fırıncı esnafının sorunlarını ve mesleki gündeme dair bir görüşme yaptıklarını söyledi. Çetin, “İstanbul fırıncılarımızın öncelikli sorunlarını sayın Balcı’ya ileterek, kıs zaman içinde bu sorunları en aza indirilmesi ve çözümüne dair fikir birliğine vardık” dedi.

KOCAELİ FIRINCILAR BAŞKANI ALİ SARI’NIN MUTLU GÜNÜ

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı’nın kızı Sümeyye Sarı, İzmit Sekapark’ta düzenlenen törenle Muhammet Ali Çakır ile dünyaevine girdi. Çiftin nikahını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yaptı. Düğün törenine, başta Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin olmak üzere, çok sayıda seçkin davetli katıldı.