Özgen Nama sözünü tuttu! Fırıncının mağduriyeti giderildi

Fırınla yan yana olan Halk Ekmek bayisinin sözleşmesi iptal edildi.

Özgen Nama sözünü tuttu! Fırıncının mağduriyeti giderildi

Ataşehir’de, yaklaşık 15 yıldır fırıncılık yapan Muhammet Taşçı, hemen yanında bulunan mini markete Halk Ekmek Bayiliği verilmesi olayına, Ekmeğin Sesi Televizyonu ekranlarından tepki göstermişti. Bugüne kadar bir çok ilgili mercilere dilekçe vermesine rağmen sonuç alamayan Muhammet Taşçı, Ekmeğin Sesi’nde yayınlanan haberin ardından, Halk Ekmek yetkililerini harekete geçirdi.

FIRINLA YAN YANA OLAN HALK EKMEK BAYİSİ BAKKALIN SÖZLEŞMESİ İPTAL EDİLDİ

İstanbul Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Ekmeğin Sesi’ne verdiği özel röportajda, Halk Ekmek bayiliği yapan bakkal veya büfelerin, fırına uzak bir noktada hizmet vermesine izin vereceklerini söylemesinin ardından, söz konusu marketin bayiliği iptal oldu. Yaklaşık 3 yıldır yanındaki halk ekmek bayiliği yapan bakkalla mücadele eden Fırıncı esnafı Muhammet Taşçı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ve her zaman yanında oldukları için Ekmeğin Sesi’ne teşekkür etti.

HAKSIZ REKABET ORTADAN KALDIRILMIŞ OLDU

Ekmeğin Sesi TV’ye açıklamalarda bulunan fırıncı esnafı Muhammet Taşçı, ilk defa söz verip de, sözünde duran bir devlet yetkilisiyle karşılaştığını ifade etti. Sektör için büyük bir sorunun çözüldüğünü dile getiren Taşçı, “Hemen bitişiğimizdeki bakkalda Halk Ekmek bayiliği vardı. Bu, fırıncıya karşı yapılan haksız bir rekabet teşkil ediyordu. Ortadan kalktığı için çok memnunuz. Halk Ekmek, dar gelirli vatandaşlarımız için gerekli tabi ki.. Ama fırınların yanında olması bizler için mağduriyet teşkil ediyordu. Biz isteriz ki, fırınlarla arasında bir mesafe olsun. Aralarında en az 200 metre mesafe olsun ve Halk Ekmek büfelerde satılsın. Bakkallara, su bayilerine ve en kötüsü de Tekel bayilerine verilmesin. Burada iptal edilen bayilik, diğer yerlerde mağdur olan fırıncı esnafımıza örnek olmasını diliyorum” dedi.

Haber: Oğuzhan KAPLAN