Gübreye bir günde desteğin iki katı zam geldi!

Gübre fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığının talebi üzerine geçtiğimiz günlerde bazı firmalar Can gübresinde indirime giderken, bugün DAP gübresine zam geldi. DAP gübresine bir günde verilen desteğin iki katı zam gelmesi ise dikkat çekti.

Gübreye bir günde desteğin iki katı zam geldi!

Tarımdan Haber yazarı ziraat mühendisi Faik Toy, twitter hesabından yaptığı paylaşımda DAP gübresine tonda 150 lira zam geldiğini belirterek, “Tonda 150 TL zam, 1 dekar buğday için kullanılan gübrede 9TL maliyet artışı demek. Peki gübre desteği ne kadar artmıştı? 4 TL arttırılan gübre desteğinin 2 katı kadar zam bir günde gübre maliyetinin üstüne binmiş oldu” dedi. 

DEKARA VERİLEN DESTEK ARTIŞI BOŞA GİTTİ! 

Toy, dekara verilen 4 TL gübre desteğinin boşa gittiğini belirterek, “DİKKAT! Haberini şimdi aldım, DAP gübre bayi alışı 7950TL’ye çıktı, yani tonda 150TL zam oldu. Ben şu an tarlada tohum ekiyorum, buğdayda dekara 30 kg taban gübre miktarını bu yıl için 15 kilograma düşürdüm. Yetkililer izlemeye devam etsinler. Dekara 4TL destek artışı boşa gitti” tepkisinde bulundu. (Tarımdanhaber)

IBAKTECH
SARMAŞIK MAKİNE