Erdoğan Çetin: Esnafımızın mağdur olmaması için büyük çaba sarfettik

İstanbul Fırıncılar Odası (İFO)'na bağlı işletmelerde satışa sunulacak olan ekmeğin yeni fiyat tarifesi çıktı.

Erdoğan Çetin: Esnafımızın mağdur olmaması için büyük çaba sarfettik

Geçtiğimiz hafta İstanbul Ticaret Odası (İTO)’na bağlı fırınlarda 230 gram ekmeğin 2 lira 50 kuruştan satılmasına yönelik tarifesinin yayınlanmasının ardından, Fırıncılar Odası’na bağlı işletmelerin yeni fiyat tarifesi dağıtılmaya başlandı.

Yeni fiyat tarifesine göre, 230 gram ekmek 2 lira 50 kuruş, kilogram fiyatı da 10 lira 87 kuruş olarak belirlendi.

Konuya ilişkin Ekmeğin Sesi‘ne özel bir açıklama yapan İstanbul Fırıncılar Odası (İFO) Başkanı Erdoğan Çetin, yeni fiyat tarifesinin tüm esnafa hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Çetin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Fırıncı esnafımızın şunu bilmesini isterim ki, içinde bulunduğumuz zorlu süreçte fiyat tarifesi, esnafımızın artan maliyetlerine bir nebze de olsa katkı sağlamasını için olağanüstü bir çaba sarfettik. Aynı zamanda, vatandaşlarımızı da düşünerek, yetkili kurumların onayı ile mevcut tarifemiz onaylanarak yürürlüğe girdi. Şu anda, İstanbul Fırıncılar Odası üyesi esnaflarımıza tarife dağıtımına başlamış bulunuyoruz.

Meslektaşlarımdan istirhamım, lütfen devletimizin bizlere tanımış olduğu yasal tarifemizi uygulayarak haksız rekabete neden olacak davranışlardan kaçınalım. Ticaret Bakanlığı, perakende ticarette uygulanacak ilke ve kurallar hakkındaki yönetmeliğinde açıkça belirtilmiş olan ve resmi fiyat üzerinden bayi kar oranlarını %15 ve %20 olarak titizlikle uygulayalım. Unutmayalım ki, bu bizim yasal hakkımızdır. Yeni fiyat tarifemizin tüm esnafımıza tekrar hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı ve bereketler günler diliyorum.”

İSTANBUL FIRINCILAR ODASI (İFO) EKMEK FİYAT TARİFESİ:

IBAKTECH
SARMAŞIK MAKİNE