Ailelerin fırın borçları siliniyor

Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı ile AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı, bir Osmanlı geleneği olan "Zimem Defteri" uygulaması ile ilçe genelindeki 4 fırında çok sayıda ailenin borcunu ödedi.

Ailelerin fırın borçları siliniyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal ve AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdulrahman Kırıkçı, fırınları tek tek dolaştı. Gittikleri her fırında fırın işletmesiyle bir süre sohbet eden Başkan Kuş, borç defterinin getirilmesini istedi. Fırıncılarla mezatlarda kurbanlık pazarı yapar gibi pazarlık yapar Mehmet Kuş ve Başkan Kırıkçı ile beraber yapılan bu pazarlık sonrasında bir çok ailenin fırına olan borcu ödendi.

Başkan Kuş'tan alkışlanacak hareket: Borçları sildi - Urfa Haberleri

YAKLAŞIK 100 BİN TL BORÇ ÖDENDİ

Birçok ailenin fırınlara olan borcunu ödemesiyle ilgili AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdulrahman Kırıkçı, “Eyyübiye Belediye Bakanımız Mehmet Kuş’un vesile olduğu ‘Zimem Defteri’ kapatma pazarlığına Eyyübiye İlçe Başkanımız Mehmet Moğal ile katıldık. Rabbim, bu geleneği yaşatanlardan razı olsun” dedi.

Borç defterini kendi elleriyle ocağa atıp yakan Başkan Kuş da, “Zimem geleneğiyle ailelerimizin fırın borçlarını kapatıp, paylaşımın verdiği huzuru yaşıyoruz. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanımız Abdulrahman Kırıkçı, meclis üyelerimizle birlikte sokak sokak dolaşıp vatandaşlarımızın fırın borçlarını kapatıyoruz” dedi. (urfanatik)