200 gram ekmeğin fiyatı 25 kuruş artırıldı

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası Başkanı Mustafa Aslan, ekmeğe yarından geçerli olmak üzere 25 kuruş zam yapıldığını açıkladı. Kayseri’de 200 gram ekmek ve 180 gram pide, bugünden itibaren zamlı satılacak.

200 gram ekmeğin fiyatı 25 kuruş artırıldı

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası Başkanı Mustafa Aslan, ekmeğe bugünden geçerli olmak üzere 25 kuruş zam yapıldığını açıkladı. Kayseri’de 200 gram ekmek ve 180 gram pide, yarından itibaren 1 lira 75 kuruştan satılacak.

Oda Başkanı Mustafa Aslan, ekmek zammının, küresel ısınmaya bağlı olarak tüm dünyada buğday rekoltesinin düşmesinden kaynaklandığını bildirdi. Başkan Aslan, “Bundan dolayı un fiyatlarında yüzde elliyi aşan artış yaşanmaktadır. Bunun yanında elektrik, su, doğalgaz, odun, maya gibi girdilerde yine yüzde elliye yakın artışlar oldu. Biz de esnafımızı biraz olsun rahatlatmak için ekmeğe 25 kuruş zam yapmak zorunda kaldık. Bu 25 kuruş, sadece una gelen zammı karşılamaktadır. Yarından itibaren 200 gram ekmek ya da 180 gram pide, 1 lira 75’tan satılacaktır” dedi. (Haberin Nabzı)